Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Yangın altı bankalar Komisyon raporu için

  • Listed: Eylül 1, 2018 7:00 pm

Escort İlan Açıklaması


Yangın altı bankalar Komisyon raporu için

Bağımsız Bankacılık Komisyonu (ICB), bugün baş CEO’su Bob Diamond ve HSBC’nin liderliğindeki Barclays gibi büyük bankaların daha fazla sermaye tutması ve karlarını sıkıştırmasıyla sonuçlanabilecek planları açıklayacak. İki banka yurtdışında olası hamlelere işaret etti.
Komisyonun iki yönlü bir görevi var. Birincisi, daha istikrarlı bir bankacılık sistemi sağlamak ve bir banka gelecekteki bir finansal krizde patlak vermesi durumunda vergi mükellefinin sıçramasına engel olmaktır. İkincisi rekabeti teşvik etmektir.
Kentin beklediği kilit teklifler arasında, bankaların yüksek-banka bankacılık silahlarını çırparak, yatırım bankacılığı silahlarının sıkıntıya düşmesi durumunda, zarar görmeyecekleri planlar yapılması planlanıyor. Yatırım bankalarının borç almasını daha pahalı hale getirebilir ve daha fazla sermaye tutmak zorunda kalabilir.
Danışman Oliver Wyman, reform bankalarının maliyetlerinin 15 milyar sterline ulaşabileceğini tahmin ediyor ancak bunun da bu durumu abarttığına inanılıyor. ICB’nin “operasyonel yan kuruluşu” destekleyebileceği düşünülmektedir. Bu durum, mevduat, ödeme sistemleri ve borç verme gibi önemli perakende banka alanlarının, bir banka masrafsız maliyetler ödemeden çöküşün eşiğinde olsa bile çalışmaya devam etmesini sağlamayı amaçlayacaktır. ICB ayrıca, yüksek cadde kolları olan yatırım bankalarının ticaret faaliyetlerine kısıtlamalar getirmeye çalışmaktadır. Uluslararası alanda reform çağrısında bulunacak.

    Lloyds TSB ve HBOS’un finansal krizin doruk noktasında birleşmesi büyük olasılıkla eleştirilebilir. Şimdi Antonio Horta-Osorio liderliğindeki Lloyds Banking Group, Avrupa Birliği tarafından devlet yardım kuralları kapsamında 600’den fazla şube satmaya zorlanabilir veya pazar payında potansiyel bir sınırla karşılaşabilir. Lloyds, büyük bir yatırım bankası koluna sahip olan Barclays’ın yanı sıra tekliflerden en fazla risk altında bulunan iki bankadan biridir.
PricewaterhouseCoopers’dan alınan son analizler, bankaların hareket edip ilk hayal ettikleri kadar büyük olmamasına rağmen, Hazine’ye darbe geldiğini söyledi. HQ’lerini hareket ettirdiyseler bile, yine de bu ülkede vergileri toplu olarak ödeyen çok sayıda personel istihdam edeceklerdir.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

1 total views, 0 today

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.