Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

GSK acı hapları yuttu, ama yenidir

  • Listed: Eylül 1, 2018 6:00 pm

Escort İlan Açıklaması


GSK acı hapları yuttu, ama yenidir

Patentler, çok satan ilaçların birçoğunun süresi dolduğunda, hükümet harcamaları da gelirleri aşağı çekmiştir. Avandia diyabet ürünü ile çok iyi bir şekilde karşılaşılan sorunlar var.
Glaxo, işletmelerini modernleştirerek ve nakit üretimini artırmak amacıyla büyüme alanlarına yatırım yaparak yanıt verdi. Kâr büyümesine dönmeyi beklediğinde, çabalarının 2012 yılında meyveleri olması muhtemeldir.
Muhtemel yeni ilaçların boru hattı da biraz daha iyi görünüyor, ancak muhtemelen burada 2012’nin sonu olacak, çünkü burada ne işe yarayacak. Şu an için, yeni ateroskleroz, Tip 2 Diyabet ve solunum yolu ilaçlarında piyasa beklentileri düşük kalmaktadır. Bununla birlikte, yakın zamandaki bir başarı, ABD’de 50 yılı aşkın süredir ilk yeni lupus ilacı olan Benlysta için resmi onay olmuştur.
Son dördüncü çeyrek sonuçları karışıktı. Faaliyet marjları ve kar rehberliği beklenenden daha zayıftı ancak daha iyi haberler yüzeyin altında yatıyordu. Bir zamanlar Avandia’nın satışları azaldıkça ve bir dizi başka ilaç çıkarıldıkça, satışların büyümesi güçlü olacak ve kârları artıracaktır. GSK ayrıca hisse geri alımlarıyla hissedarlara daha fazla nakit para getireceğini açıkladı.

    Glaxo’ya yatırım yapmak için iyi bir durum var. Sektör için nispeten düşük risk ve iyi bir temettü öder.
Bununla birlikte, özellikle ürün boru hattında ilerlemeyi içeren riskler vardır. Diğer riskler, halihazırda kullanılmakta olan farmasötikleri, örneğin “jenerik” ilaçlardan artan rekabeti ya da kullanımı azaltabilen daha adi ilaç etiketleme gerekliliklerini (Advair gibi astım tedavisinde olduğu gibi) sarmaktadır.
Bir başka risk Avandia’yı veya diğer uyuşturucuları çevreleyen yasal eylemdir. Yani Glaxo, zorunlu olarak basit bir yatırım değil, potansiyel olarak ilginç bir şey.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.